tel. 510-87-87-85, 503-720-723 , biuro@masters-rolety.pl

Godziny otwarcia: Pn. - Pt.: 9:00 - 17-00.

Rolety

Rolety o system osłonowy, którego celem jest przede wszystkim  ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz przed włamaniem (rolety antywłamaniowe). Innym nie mniej ważnym aspektem jest dekoracja zarówno wnętrza jak i zewnętrznej strony budynku. Rolety ze względu na sposób i miejsce montażu dzielimy na rolety zewnętrzne, które przede wszystkim spełniają funkcje ochronne budynku i są odporne na warunki atmosferyczne oraz wewnętrzne, które chronią przed słońcem i upiększają wystrój wnętrza.

Rolety wewnętrzne dzielą się na:

  • Rolety wolnowiszące - najprostszy system, w którym tkanina jest przyklejana do poprzecznej ułożonej rurki aluminiowej. Rolety te są montowane do sufitu, ściany, a szczególny ich rodzaj - minirolety można zawieszać bezinwazyjnie na ramie okna.

 

  • Rolety w kasecie - to rolety, w których wałek z tkaniną jest estetycznie zabudowany w kasecie wyprodukowanej z PCV lub aluminium. Systemy te odznaczają się zdecydowanie zwiększoną estetyką w stosunku do zwykłych rolet wolnowiszących oraz lepszą ochrona tkaniny np. przed zabrudzeniami.

 

  • Rolety plisowane - wyjątkowo funkcjonalny rodzaj osłon okiennych, ponieważ w plisach można niezależnie podnosić i opuszczać górny i dolny profil rolety. Sprzyja to zwiększonej możliwości decydowania o partii okna, które aktualnie chcemy zasłaniać lub odsłonić.

 

  • Rolety rzymskie - ekskluzywne rolety szczególnie przeznaczone do dekoracji wnętrz. Ich tkanina zamocowana na mechanizmie sznurkowym lub koralikowym podczas podnoszenia jej fałduje się. Owe fałdy (lub bufy w rolecie austriackiej) uchodzą za dodatkowy element dekoracyjny wspomnianego systemu.

 

Wybierz rodzaj rolet, które Cię interesują:
profile-sample2

Rolety

Zewnętrzne

profile-sample2

Rolety

Wewnętrzne

profile-sample7

Markizy

Pergole

profile-sample6

Żaluzje

Plisy