tel. 510-87-87-85, 503-720-723 , biuro@masters-rolety.pl

Godziny otwarcia: Pn. - Pt.: 9:00 - 17-00.

Żaluzje Fasadowe

 

Jakie zalety niosą ze sobą żaluzje fasadowe?

Głównym zadaniem żaluzji fasadowych jest ochrona przed promieniami słonecznymi, wpadającymi do wnętrza domu. Efektywnie chronią przed nadmiernym nagrzaniem, blaknięciem obiektów znajdujących się w domu, czy nadają wnętrzu inny charakter. Listwy będące główną częścią żaluzji fasadowych posiadają funkcje zmiany kąta nachylenia, co sprawia, że możemy dostosować zaciemnienie w danym wnętrzu.

 

Estetyka i funkcjonalność żaluzji fasadowych

Wygląd żaluzji fasadowych jest uzyskiwany na drodze najnowszych technik i pomysłów występujących w Europie, co sprawia, że są nie tylko funkcjonalne, ale również cieszą oko. Nasza firma oferuje dwa typu lameli, pierwszy z nich posiada szerokość równą 80 mm, a jego wygląd przypomina kształtem literkę C. Drugi typ ma szerokość równą 90 mm, i wyglądem przypomina literkę Z. Niewielka waga, konstrukcja, i wytrzymałość produktu jest zawdzięczana materiałom, z których jest wykonana.

Żaluzje fasadowe, które oferujemy posiadają nieliczoną ilość kształtów i kolorów, co sprawia, że dosłownie każdy znajdzie coś dla Siebie. Automatyka żaluzji i napędy w niej występujące jeszcze korzystniej wpływają na funkcjonalność oraz intuicyjność produktu.

 

Trwałość żaluzji fasadowych

Głównym elementem żaluzji fasadowych są ruchome płaskie listwy, wykonane z 0,42 mm specjalnej taśmy aluminiowej. Sama taśma jest przeplatana powłokami lakierniczymi, co bezpośrednio wpływa na odporność żaluzji na czynniki zewnętrzne lub mechaniczne. Prowadnice, mocowniki oraz blachy, które są elementami żaluzji, wpływają na jakość, wytrzymałość i harmonijność produktu. Tego typu elementy są najczęściej wykonane z materiałów będących, w dużym stopniu, odpornych na zjawiska atmosferyczne.

 

Żaluzje fasadowe - zastosowanie

Żaluzje fasadowe spełniają wiele funkcji, aczkolwiek najważniejszą z nich jest przyciemnianie wnętrz. Dodatkowo spełniają funkcje ochrony przed zjawiskami atmosferycznymi, posiadając możliwość zaciemniania, gdzie w dalszym ciągu widok na otoczenie jest w zasięgu wzroku. W przypadku okresu zimowego polepszają warunki termoizolacyjne, co pozwala zaoszczędzić energie.

profile-sample2

Rolety

Zewnętrzne

profile-sample2

Rolety

Wewnętrzne

profile-sample7

Markizy

Pergole

profile-sample6

Żaluzje

Plisy